Şirinler Çizgi Filminin Gerçek Yüzü

Pazartesi, 10 Ağustos 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.Yıllardır Severek izlenen şirinlerin gerçek yüzü Aslında Bu çizgi Filmdeki amaçları emperyalist Amerika’ya karşı Bu çizgi Filmle  propaganda yapmak istemişler.Bende Duyunca Çok şaşırdım.Çünkü Bende Şirinleri Çok seviyor ve Devamlı izliyordum Ve Herkesinde İzlediğini tahmin Ediyorum .Ondan Dolayı Hepimizi İlgilendiren bu konu hakkında Sizleri Aydınlatacam.
Okuyalım İzleyelim Ve Yorumlarınızı Bekliyorum

Şirinler, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük beğeni toplayan ve çocuğundan yaşlısına herkesin en sevdiği çizgi filmlerden biri.

İşte ilk bölümü 1958 yılında yayınlanmaya başlayan yani bu sene 50. yaşına basan Şirinler için tüm dünyada ilginç bir iddia tartışılıyor. O çok sevdiğimiz Şirinler, Komünizm’i mi anlatıyor?

ABD’de uzun yıllar bu gerekçeyle yasaklanan Şirinler’in komünizm kodları:

– Şirinler’in İngilizce yazılımı Smurf’tur, bu da “small men under red flag” yani ‘kızıl bayrak altında yaşayan küçük adamlar’ın baş harflerinden oluşur.

Aynı şekilde Smurf; “socialist men under red father” yani “kırmızı baba altındaki sosyalist adamlar diye de bilinir.

– Şirinler’de para olmadan komünal bir yaşam sürülüyor.

Tembel Şirin bile hiç bir iş yapmadığı halde bütün şirinlerle aynı standartlarda yaşamaktadır. Bu da tembellik hakkını ifade eder.

Şirin Baba, Karl Marx’a benziyor ve kızıl şapka giyiyor.

– Şirinler köyünde bir tek bile ibadethane bulunmaz… Ne kilise, ne havra, ne de camii..

– Şirin çileği tarlaları sadece bir şirine ait değildir, bütün şirinler bu tarlada hak sahibidir.

– Şirinler’in düşmanı Gargamel papaz cübbesi giyer ve dini sembolize eder. Gargamel, kapitalizmin simgesi olan altın ve para düşkünüdür ve Şirinler’i sürekli yemek ister. Bu isteği de misyonerliği ifade eder.

– Gargamel’in kedisi ise ABD’nin peşinden ayrılmayan küçük ülkeleri sembolize eder.. Türkçe çevirisinde Azman adındaki bu kedinin asıl orjinalindeki adı ‘Azrail’dir.

– Şirinler’in her birinin temsil ettiği çok farklı unsurlar vardır. Örneğin; Şirine feminizmi, Süslü eşcinselliği, Güçlü Şirin maço erkeği temsil eder.

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Makaleler

Duyuru:
 • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
 • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
 • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
 • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

“Şirinler Çizgi Filminin Gerçek Yüzü” için 5 cevap

 1. FATİH diyor ki:

  Ben de şirinler çizgi filmini beğeniyle seyreden biri idim ama yazılanları mantıklıca düşündüğümde gerçektende neden olmasın dedim evet kırmızı başlığı ile şirin baba komünizmi süslü şirin eşcinselliği ve en önemlisi de şu yorum beni etkiledi bir köy hıristiyan da olsa yahudi de olsa müslüman da olsa o köy de bir ibadethane olur bir cami bir kilise bir havra bulunabilir ama bu köyde hiç ibadethane yok çizgi filme islami bakış açısıyla bakmak lazım.

 2. Che Guevara diyor ki:

  Bana saçma geldi çünkü ben hiçbir süper kahramanın da ibadethaneye gittiğini görmedim ama eğer komünizmi anlatıyorsa dahada severek izliyeceğime eminim

 3. DEREN diyor ki:

  ne olursa olsun şirinlere bayılıyorum .la la la la la laaaaaaaaaaa bir şarkı söyle :)

 4. Burak diyor ki:

  Bunların hiçbiri kanıtlanmadı kardeş Wikipedia’da da aynıları yazıyor ama altında da “Fakat yukarıda yer alan maddeler sadece iddia olmakla birlikte, kanıtlanmamışlardır.” yazıyor.

 5. Şirine diyor ki:

  Şirinlere yapılan eşleştirmeler çok yakışıksız,evet komünizm anlatıyor zaten çocuklarda bu yaşam şeklini sevdikleri için bu çizgi filmi beğenerek izliyor…

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı