Majezik 100 MG 15 Film Tablet

Salı, 07 Temmuz 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.Uzun bir aradan sonra yeni bir ilaç tanıtımıyla karşınızdayım. ilacımızın adı Majezik. Majezik ilacı en çok aranan ilaçlar sırasında 7 sırada yer alıyor. Türkiye’de en çok tüketilen ilaçlardan birisi. Bu yüzden sitemizde bulunmasında yarar gördüm. Herkesin faydalanabilmesi açısından en doğru bilgileri veriyorum ve kesinlikle yanlış bilgi yoktur güvenebilirsiniz. Tüm bilgiler ilacın orjinal prospektsünden alıntıdır. Şimdi geçelim ilacımızın prospektüsüne.

İlaç Formülü
Flurbiprofen, 100 mg

Farmakolojik Özellikleri
Farmakolojik özelliği bulunmamaktadır.

Endikasyonları
Çeşitli nedenlere bağlı baş ve diş ağrıları, nevraljiler,
Adet sancıları,
Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondolit, akut gut artrit, eklem romatizmaları, artrozlar, fumbago ve şiddetli radikülajilerin akut ve uzun süre semptomatik tedavileri,
Çeşitli cerrahi operasyonlar ve yumuşak doku travmalarına bağlı ağrı ve enflamatuar semptomların giderilmesi.
KBB ve stomatolojik rahatsızlıklardaki ağrı ve enflamasyonun giderilmesidir.

Kontrendikasyonları
Flurbiprofen’e karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir.
Flurbiprofen; Aspirin veya diğer nonsleroidal amtienflamatuar ilaçların astım,ürtiker veya diğer alerjik reaksiyonlara yol açtığı bilinen kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar ve Önlemler
-Kronik olarak nonsteroidat antienflamatuar ilaçlarla tedavi edilen hastalarda önemi gastrointestinal yan etkilerin görülebileceği düşürülerek hastalar dikkatle takip edilmelidir.
-Diğer nonsteroid antienflamatuar ilaçlarda da olduğu gibi renal ve hepatik fonksiyon bozukluğu bilinen geçmişte böbrek veya karaciğer hastalığı geçirmiş kişilerde dikkatle kullanılmalıdır.
-Kardiyak dekombansasyonu, hipertansiyon ve benzeri hastalıkları bulunan kişilerde sıvı retansiyonu ve ödem görülme ihtimaline karşı dikkatle kullanılmalıdır.
-Yapılan çalışmalarda 12 aydan fazla sürede günde 200 mg’lık dozda alınan flurbiprofenin kanama süresini uzatmadığını bildirilmiş olmasına rağmen özellikle anormal kanama potansiyeli olan hastalarda dikkatli olunmalıdır.
Hamilelik ve laktasyonda kullanımı: Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda flurbiprofenin teratojenik etkisinin bulunmadığı gösterilmiş olmasına rağmen insanlar üzerindeki çalışmaların yetersizliğinden dolayı flurbiprofenin hamilalerde kullanılması tavsiye edilmez.
Proslaglandin inhibitörü ilaçların yeni doğanlar üzerindeki olası yan etkileri nedeniyle flurbiprofenin laktasyonda kullanılması tavsiye edilmez.

Majezik İlacının Yan Etkileri
Flurbiprofen tedavisi ile seyrek olarak görülen yan etkiler hafif şiddetle, doza bağlı ve geçicidirler.
Dispepsi, mide bulantısı, kusma, abdominal ağrı, gaz şikayetleri, diyare, konstipasyon, ürtiker, baş dönmesi, sinirlilik, kulak çınlaması, bulanık görme, vücut ağırlığı değişimleri.

Majezik İlacının Etkileşimleri
Flurbiprofen furosemid gibi diüretiklerin etkisini azaltabilir.
Flurbiprofenin diğer nonstreoidal antienflamatuar ilçalar gibi kanama parametrelerini etkileyebileceği düşünülerek antikoagülan ilaç kullanan hastalarda dikkatle uygulanmalıdır.

Majezik İlacının Dozu
Doktor tarafından başka önerilmediği taktirde;
Tavsiye edilen günlük doz,
Bölünmüş dozlar halinde 150 mg-200 mg’dır.
Semptomların şiddetine göre günlük doz toplam 300 mg’a çıkarılabilir.
Adet sancılarında,
Semptomların başlangıcında 100 mg, bunu takiben 4-6 saatte bir 50 mg-100 mg. Maksimum günlük doz 300 mg’dır.

Majezik İlacının Fiyatı

İlaç Fiyatı 6.88 YTL
Reçeteli Verilir.

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Saglık

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

“Majezik 100 MG 15 Film Tablet” için 1 cevap

  1. orhan diyor ki:

    merhaba.. ben zaman zaman bu majezik 100 mg ilactan alıyorum.. genelde baş ağrısı için alıyorum ve 10-15 dk içinde ağrılar gidiyor.. ancak ben bu ilacı her kullanışımda midemde ağrı hissediyorum.. midemdeki ağrı başımdakinden hafif olduğu için ilacı alıyorum yinede.. bende mide problemi yok diye biliyorum ancak annem ve anneannem(nenem) de mide ülseri hastalıkları vardı.. acaba benim midemde de sorun mu vardır.. bu konuda tavsiyede bulunursanız sevinirim..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı