İpek Ongun Bir Genc Kizin Gizli Defteri Kitap Özeti

Pazar, 12 Nisan 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.İpek Ongun Bir Genc Kizin Gizli Defteri Kitap Özeti

 

Yazar : İpek Ongun
Yayınevi : Epsilon Yayınevi
Basım Tarihi : Eylül 2004

Neden yazarız? Daha doğrusu neden anı defteri tutarız? Yaşamımızın her döneminde, ama özellikle ilk gençlik çağında, sorunlarımızı, mutlu mutsuz anılarımızı bizi yargılamadan dinleyen, paylaşan birilerine gereksinim duyarız. Ve -bu biri- evet, bildiğiniz, anı defterimizdir. On beş yaşındaki Serra tüm duygularını, düşüncelerini anı defteriyle paylaşıyor. Annesiyle babası neden garip davranıyorlar? Yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Çeşme’de tatil günlerinde tanıştığı yeni arkadaşları Serra’nın yaşamında ne gibi değişikliklere neden olacaklar? Tüm bu sorunların cevaplarını Serra’nın anı defterinde bulacaksınız

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Egitim

Duyuru:
 • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
 • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
 • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
 • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

“İpek Ongun Bir Genc Kizin Gizli Defteri Kitap Özeti” için 26 cevap

 1. IrAiDe diyor ki:

  şahsen bu özetten hiç bişi anlamadım lütfen daha açıklayıcı özeler yazın size tavsiyem

 2. a-s-l-ı diyor ki:

  ya bencede bu özetmi şimdi düzqün bişi olsa hiç bişi anlamadım yaw:(

 3. ayşenur diyor ki:

  ÖZET BİR GENÇ KIZIN GİZLİ DEFTERİ

  Lise 1’e giden Serra’nın anne ve babasının ayrılmasıyla hayatı değişir.Teyzesinin önerisiyle Çeşme’ye teyzesine giden Serra kuzeni Sırma ve arkadaşlarıyla tanışır.Cüneyt ile çok iyi anşlaşır.Evine geri döndüğünde Cüneyt’in ısrarıyla edebiyat koluna girer.Rüyalarındaki Cosby babası ona bu zor günlerde yardım eder.
  KENDİ YAZDIĞIM ÖZET

 4. esra diyor ki:

  özetiniz çok kısa hiç yazmasaydınız daha iyi olurdu LÜTFEN ÖZETİNİ YAZINIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…….

 5. sezin diyor ki:

  bencede bu özet değil.hem bu kitabın arkasında yazıyorrr.ordanda bakabiliriz :(

 6. tuğbanur diyor ki:

  sitede özeti bulamadım ama zaten bu kitabı okumuştum ha ha haaaa :))))))))))))))))))

 7. tuğbanur diyor ki:

  bende esra ya katılıyorum ne o yazsak yarım sayfa bile sürmaz ne kadar:/

 8. aslı diyor ki:

  zaten en başta yazılan özet değildi.Kİtabın arkasında bulunan yazarlığı ve o kitapla ilgili bir açıklamaydı…

 9. sefa diyor ki:

  şahsen hiçbir yazacak cümle bile yok onun için hiçççç ama hjiç beğenmedim

 10. zeynep diyor ki:

  Cevap: BİR GENÇ KIZIN GİZLİ DEFTERİ okunmaya değer ama malsef özet

  ——————————————————————————–

  Serra lise bire gidiyo.serra çesmeden geri dönünce atasay ondn çok hoşlanıyo ama serra onun yüzüne bile bakmıyo.sonra bayağı bir zaman sonra serra cüneytin önerisine uyarak okul gazetesine giriyo.baskanı selin abla yardımcı özge abi.ikiside son sınıf öğrencisi.orda hikaye yazıyo.bu hikaye yüzünden okul birbirine giriyo.serra okulun en çok konuşulan kızı oluyo.işte bunlar oluyo kitapta Kaynakwh:
  serra bu güzelliklerini birazda kuzini sırma nın sayesinde yapabiliyor.serranın burada cüneyt adında bir de sevgilisi oluyo.ama annesiyle babası ayrılıyo.serra bu yüzden hasta oluyo.ama sonra hastalığı geçiyo.serranın buradaki arkadaşları tümay zeynep.serpil de varda onu kimse pek sevmiyo.burada sırmanın asık olduğu çocuk bora da var.bu çocuğu serpilde seviyo.serranın annesi derya.teyzesi defne.en iyi arkadası aysegül.serralar ankarada oturuyo.annesi bankacı.babası ögretmenaysegülden sonra en iyi arkadası yesim.
  Bir genç kızın gizli defteri kitabında serra diye bir kız var bu kızın günlüğü anlatılıyor.bu kız sivilceli gözlüklü kilolu bir kız aslında çirkin değil ama kendini çok çirkin buluyor.bu kitapta serra atasay adında sınıfından bir çocuğu beğeniyor ama çocuk bunu beğenmiyor.bu kız çok çalışkan karnesine takdir geliyo.böylece yaz tatilinde teyzesinin yanına çeşmeye tatile gidiyor.çeşmede sırma adında süslü bir kuzini var.serra çeşmede zayıflıyor gözlükleri yerine mercek taktırıyor.at kuyruğu olan saçlarını kat kat kestirip perma yaptırıyor.kısaca çok güzel oluyor

 11. zeynep diyor ki:

  anca bu kadar çıkıyo :)

 12. dilara aksoy diyor ki:

  Sağolun bu kadarıda yetti.:)

 13. eliz diyor ki:

  bakın ben size nasıl anlastı yorum serra çok şiman gözlüklü sivirceli birkız buhalin den sürejli şikayrtçi dir. anne sinden nefret eder çünkü anne si killkolusun die üzerine gide buda serranın zoruna gide serranın arkadaşı Ayşegül ise onu teselli etmerk ve onun sorunlarını dinler. serra atasay dan hoşlanır. ama atasay ise hiç oralı olmaz ve çapkın lık peşinde olur .serranın annesi ile baba sı ayrılmaya karar verirler. serra budurumA çok üzülür. serra karnesini alın cada sevin mez çünkü annesi ve babsının durumuna üzülür.serranın teyzesi onu çeşmeye götürür serra orda çok deişir gözlük yerine mercek takar zayıflar ve çeşmede çok arkadaşları olur arkadaşı Tümay ise ona yüzmei öğretir. serra orda cüneyte aşık olur .. sonra serranın arkadaşı bora ise kaza yapar serralar artık ankaraya dönmrk zorunda kalır.. dönerken bütün tanıdıkları serrayı görünce şaşırır benden bukadar size kitabı okumanızı tavsie eder bernden :d :9.:):).):).):):):)

 14. benqü diyor ki:

  eliz hiçte billeee öyle deil bn kitabı okudum süPerr ama diqer qencliq dizilerinide okumak istiyormm :-)

 15. zehra diyor ki:

  bence liseye giden bütün genç kızların okuması gereken bir kitap kişinin kendine olan özgüvenini arttırıyorrrrrrr

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı