ilk yapılan helikopter, ilk helikopteri kim yaptı?

Pazar, 17 Mayıs 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.ilk-helikopterTeknoloji git gide ilerliyor.. Şu anda son hallerini gördüğümüz teknolojik araçların ilk halleri nasıldı acaba? Merak etmez misiniz? Mesela helikopter??? Şu anda televizyonlarda, filmlerde, sağda solda helikopterler görüyoruz bi sürü modeli var kobra var bilmem ne var.. ama bu helikopteri ilk kim icat etti, kim yaptı? Dikey olarak uçan insanın yer çekimine ilk karşı koyduğu helikopterin planları 1905 yılında E. R. Mumford adındaki insan tarafından çizildi. Aynı helikopterin ilk seri üretimini İskoçyalı gemi yapımcıları William Deny ve kardeşleri gerçekleştirdi. Toplam 6 adet pervanesi olan 67,5 cm çapındaki bu helikopteri reside de görebilirsiniz. Bu helikopterin beygir gücü 25 idi. Yalnız bu helikopterin ilk havalanması için birkaç insan gerekiyordu.. İnsan gücü olmadan havalanan ilk helikopteri Fransalı Paul Cornu yaptı. Cornu’nun yaptığı helikopter 1907 tarihinde ilk deneme uçuşunda başarılı oldu. 180 cm havada 20 saniye uçan helikopter 24 beygir gücündeydi. Helikopterler hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Teknoloji

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

“ilk yapılan helikopter, ilk helikopteri kim yaptı?” için 1 cevap

  1. ilayda diyor ki:

    çok güzel diğil ama:)beğendipim yazı şu en son yazı bu yorum yapmayın derim? neden diye sormayın:D

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı