Bülent Fuat Aras Biyografi

Perşembe, 19 Kasım 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.Bülent Fuat Aras

Bülent Fuat Aras

Bülent Fuat Aras Kimdir?

Kurtlar Vadisi Gladio Filminde Bülent Fuat Aras Olarak Tanınan Oyunucunun gerçek adı Tuğrul Çetiner’dir.

Şuanda Vizyona Giren Kurtlar Vadisi Gladio Filminde 2.ci adam Olarak bilinen Bülent Fuat Aras hakkındaki tüm detaylar ve resimleri;

Bülen fuat aras 1942 İstanbul dogumlu olup Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

1977-1979 Yıllarında  Wroclaw Yüksek Tiyatro Okulu Kukla Oyunculuğu bölümünde serbest örenci olarak öğrenim gördü.
1979-1980 Yıllarında, Krakow Jagiellonski ve Varşova (Warszowa) Üniversitelerinde Türkoloji bölümünde okutmanlık yaptı.
1980-1983 Yıllarında, Poznan kenti “Marcinek ve Wroclaw Kukla Tiyatrolarında oyuncu ve plastik atölyede kukla-mask yapımında çalıştı
1985 Yılında, Devlet Tiyatrolarına oyuncu olarak geri döndü 2006 yılında kanal d de yayınlanan sagır oda dizisinde rol aldı mansur efendi rolünü oynadı.
1989-1990 Tiyatro sezonunda, Ankara Devlet Tiyatroları Küçük Sahne’de Polonya’lı yazar Witold Gombrowicz’in “İwona” adlı oyununda yönetmen Ewa Bulhak’ın asistanlığını çevirmenliğini ve tex’in konsultasyonunu üstlendi.

1993 Eylül’ünde Ankara Devlet Tiyatroları Şinasi sahnesinde Polonya’lı yönetmen, sahne tasarımcısı, ressam Jozef Szajna’nın özgün senaryosunu yazdığı “İzler II” (Türkiye Premiere’i) adlı oyunda yönetmenin asıstanlığını, çevirmenliğini üstlendi, oyunun çevirisini yaptı.

1994 Yılında, ünlü çağdaş besteci, orkestra şefi Krzysztof Penderecki’nin ve çağdaş besteci, orkestra şefi Krakov Müzik Akademisi Rektörü Marek Stachowski’nin ortak yapıtı “Cesur Şövalye” adlı Kukla-Operası’nın Türkiye Premiere’ini Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Polonya’lı yönetmen Wojciech Wieczorkiewicz, sahne tasarımcısı, ressam Jan Berdyszak’la birlikte gerçekleştirdi. Yönetmenin asistanlığını ve çevirmenliğini üstlendi. Librettonun çevirisini ve şarkı sözlerini uyarlamasını yaptı.

1996 Yılında, Polonya kültürünü yurt dışında tanıtması ve yayması nedeniyle, Polonya Ulusal Katolik Kilisesi’nin “Kâlpten Kalbe” ödülüne layık görüldü.
1997 Yılında, Polonya Devlet Televizyonu’nun gerçekleştirdiği: “Polonya’yı Vatanı Seçenler” belgeselinde “Nereye koşuyorsun böyle Tuğrul?” başlıklı filmi yayınlandı.
1998-1999 Yılarında, Wladyslaw Pasikowski’nin yönetmenliğini üstlendiği, Polonya- Warner Bross yapımı “Samyeli Operasyonu” adlı filmde (Faysal) rolünü üstlendi.
2003-2004 Yıllarında, Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, TRT 1’de yayınlanan “Çınaraltı” adlı dizide (İhsan Dede) rolünü üstlendi.
2005 Yılında, yapımcılığını Osman Sınav’ın, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği, kanal D de yayınlanan “Kapıları Açmak” adlı dizide (Mahir Hoca) rolünü oynadı.
2006 Yılında, yönetmenliğini Daver Atabey’in üslendiği, TRT yapımı: “ Para” adlı film’de “Noter” rolünü oynadı.
2007 Ağustos, TMC Yapımı, Kanal D TV’ yayınlanan; “Bıçak Sırtı” dizisinde “Selim Reşat Ertuğrul” rolünde oynamaktadır.

Bülent Fuat Aras ( Tuğrul Çetiner ) resimleri

Tuğrul Çetiner

Tuğrul Çetiner

Tuğrul Çetiner

Tuğrul Çetiner

Tuğrul Çetiner

Tuğrul Çetiner

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Biyografi

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı