Adana – Gazipaşa

Cuma, 31 Temmuz 2009 tarihinde Murat tarafından yazıldı.Adana’yı bilen bir çok insan Gazipaşa denilince bilmemesi hemen hemen imkansız gibi birşeydir.Bilindiği gibi Türkiye’nin 4. büyük ili olan Adanadır. Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa‘nın önemi çok büyüktür.Kısacası Seyhan’ın Gülü diyede tabir edebiliriz.Konumu ve insanları bakımından Adana için çok önemli bir mahallesidir.Bir yere benzetecek olursak Istanbul’un taksimi en güzel yer olur sanırım.

Gazipaşa‘da hemen hemen her insana rastlamak mümkündür.Genelde zengin kesimin ve öğrenci tayfasının takıldığı yerdir.Konum olarak önemli olmasının diğer bir sebebi ise çarşıya hem çok yakın olması aynı zamanda Adana’nın diyer göznuru olan Ziyapaşa ile aralarındaki mesafe sadece bir cadde kadar az olmasındanda kaynaklanıyor.Adana 5 Ocak Stadyumunda Gazipaşa’ya çok yakın olmasından dolayı hafta sonları bir hayli kalabalık olan bir yerdir.Deminde dediğim gibi Öğrenci tayfası ve arkadaşlarıyla genelde gençler takılır.Çünkü Adana’da Gazipaşa’nın içerisinde Cafeler sokağı gibi bir yer olması bunun nedeni olabilecektir.Gençler için herşey düşünülmüş olması belkide bu durumu dahada güçlendiriyor olmalı.Lüks Playstation mekanları , Eğlence Merkezleri , Cafeler ( fal eğlence vs. ) , Arkadaşlarınızla Oda kiralayıp Film , Playstation vb.şeyler için açılmış mekanlar ve tabiki ünlü Kâzım Büfe’si  Kâzım Büfe denilince akla ilk gelen şeydir Muzlu Süt. Ne zaman oradan geçecek olsanız oradaki kalabalığı görmemek mümkün değildir. Millet bir muzlu süt içmek için sıra bekliyor.

Gazipaşa işte hemen hemen böyle bir yer futbolda bile önemli bir maçda galip geldiğimiz zaman yada ne bileyim şampiyonluk yaşadığımız zaman herkes eğlenmek için Gazipaşa’ya akar bunun nedeni ise şüphesizki kalabalık bir mekan olması ve Stadyuma çok yakın olmasıdır.
Genç erkeklerin takılması ise ayrı bir nedeni vardır (: Genelde Lise ve Üniversite öğrencileri takıldığı için bir çok kendini beyenmiş kız yada bir çok burnu havada olan kızların tayfası takıldığından dolayı erkeklerin çoğu oraya takılır.Tabiki Kızların sayısı daha çoktur bilindiği gibi kızlar epey gezmeyi sevdiği için o tip mekanlar onlara çok güzel gelir.
Şahsen Gazipaşayla aramda sadece bir sokak olmasına rağmen çok fazla gidip hergün takılmam.Maçlardan maçlara yada ne bileyim arkadaşlarımızla buluşunca Playstation vs. oynamaya gidiyorum. Çünkü deminde dediğim gibi ne kadar kendini beyenmiş kız varsa oraya takılıyor tabiki içlerinde iyileride olabilir ama kalabalık ortamı pek sevmediğimden dolayıda kaynaklanıyor Kısacası Adana’nın vazgecilmez Mahallesi Gazipaşa bu şekilde..
Adanaya gelen herkesin şüphesizki bir ziyaret etmesi gerekir. Sanki Adana ayrı Gazipaşa ayrı bir şehirdir (:
Umarım Güzel bir yazı olmuştur..  (  vazgecilmez.org )

Facebook'ta Paylaş


Kategori: Her Telden

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 GuneyGazetesi.net Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı